ניקיון אחרי שיפוץ / ניקיון דירה לאחר שיפוץ

חברת ניקיון אחרי שיפוץ / ניקיון דירה לאחר שיפוץ - קבלו הצעות מחברות הניקיון המובילות בישראל

מחפשים חברת ניקיון אחרי שיפוץ?

השאירו פרטים וקבלו מגוון הצעות קרובות לאזור המגורים שלכם בהקדם

ניקוי לאחר שיפוץ והקטנת הבלגן במהלך הבנייה

טיפים לניקוי שיפוצים כדי להגן על הבית מפני חלקיקים ואדי צבע, והרצפות שלך לרהיטים
שיפוץ הבית לנקות

כאשר אתה מתכונן לשיפוץ גדול, אתה תהיה ממוקד בצדק במציאת קבלן כללי נהדר. פריטים אחרים ברשימה כוללים בחירת חומרים וחישוב עלויות. עם רשימת המטלות הארוכה הזו, קל להתעלם מתוכניות להכנת האתר והגנתו. זה יכול להשפיע מאוד על הבית שלך במהלך השיפוץ ולאחריו. במאמר נסקור ​​את הדרכים למזער בלגן ולמנוע נזק באמצעות הכנת אתר יסודית לפני העבודה. בתוספת טיפים לניקוי לאחר שיפוץ.

שוחח עם הקבלן על הכנת האתר והגנתו

קבלנים בדרך כלל עובדים איתך על הגנה על המרחב הקיים. עם זאת, זה בעיקר כדי למנוע נזק ולא לחסום לכלוך. כלומר, הרצפות שלך לא צריכות להישרט או לשקוע, אבל הן עשויות להיות מאובקות, מפוספסות או אפילו דביקות. יהיה צורך לנקות אותם לאחר מעשה. אתה רוצה לדון עם הקבלן שלך בציפיות שלך לניקיון לאורך כל השיפוץ. אילו שירותים כלולים ובאיזה מחיר משתנה בהתאם לפרויקט ולקבלן.

החליטו אם להישאר או ללכת במהלך השיפוץ

הכנת אתרים היא התחייבות חשובה, במיוחד עבור בעלי בתים אשר משפצים רק חלק אחד ממגוריהם. זה חשוב עוד יותר אם אתה מתכנן להמשיך לחיות בבית בזמן השיפוץ. להישאר במקום עשוי לעלות יותר מאשר לעזוב. תוספת זמן ומאמץ עוברים בהתארגנות ובערה בכל יום. ראשית על הצוותים להניח נייר, לתלות ברזנט ולהוסיף מחסומי הגנה אחרים. את כל אלה יש להוריד בסוף יום העבודה על מנת שהבעלים יוכלו להשתמש בביתם בלילה.

לדוגמא, אם אתה משפץ את המטבח ואת חדר האמבטיה היחיד שלך, הקבלן שלך יצטרך לוודא שהוא שומר לך על הגישה למתקנים. תזדקק גם למסלול כדי לעבור לשאר הדירה. מצד שני, שיפוץ בבית לא מאוכלס מאפשר לצוות לעזוב את החלל באי סדר יחסי בסוף היום. למחרת בבוקר, הם יכולים להיכנס לאן שהפסיקו. מסיבה זו, אם אתה עוזב במהלך השיפוץ ובין אם לאו, זו החלטה שלוקחים בדרך כלל כחלק מהשיחה הראשונית עם הקבלן שלך לקביעת אומדן הפרויקט.

הכינו והגנו על ביתכם, ואטמו את אתר הבנייה

מה ניתן לעשות כדי להגביל את ההפרעה ולמזער את הבלגן:

סגור את אזור השיפוץ על ידי תליית ברזנט כבד (לפחות .8 מילימטרים בעובי) מהתקרה ועד לרצפה כדי ליצור הפרדה. החל נייר דבק על כל צידי הברזנט במקום בו הוא פוגש את התקרה, הקירות והרצפה. מוטות מתיחה יכולים גם לעזור להחזיק ברזנטים כבדים. חלקיקים יעברו דרך כל הפערים שתשאירו, קטנים ככל שיהיו. אם אתה זקוק לדש לכניסה ויציאה, שקול להחיל רוכסן דבק על הברזנט שלך. הוסף שכבה כפולה אם יהיה הרבה שיוף או אם אתה יודע שחלקיקים מסוכנים ישוחררו לאוויר.
הגן על כל מה שאתה שומר. רצפה צריכה להיות מכוסה בנייר בנייה (אולי אפילו שכבה כפולה, כביטוח מפני קריעה). לכסות חלונות או מכשירים עם ברזנט (שוב, לא משאיר פערים).
אם אזור השיפוץ נמצא במרכז הבית שלך, שקול להניח נייר רציף או ברזנט בכל אזורי התנועה הגבוהה. זה ימנע מלכלוך לשאר השטח.
כסה את כל הרהיטים ברחבי הבית (במיוחד משטחי טקסטיל כגון ספות ומיטות) בניילונים או ברזנט.

אטום את דלתות הארון על ידי הדבקת נייר דבק על הרווחים שבין הדלתות לרצפה. אין דבר מעצבן יותר מאשר צורך לכבס את כל הבגדים המאובקים שלך כי שכחת לעשות את זה.
ניקיון של האוויר
שואב אבק, רצוי עם ואקום HEPA ("אוויר חלקיקי בעל יעילות גבוהה") בסוף כל יום עבודה – אתה יכול לשכור כזה או לדון בקבלת אחד עם הקבלן שלך. שואבי HEPA מסוגלים ללכוד חלקיקים קטנים בהרבה מאשר שואבים רגילים.
אם יש לך אחד כזה, הפעל מטהר אוויר HEPA בגובה 24/7, והחלף או שטוף את המסננים לעתים קרובות מכיוון שהם יעבדו הרבה יותר קשה מהרגיל. אם אין לך, שקול לשכור מכונת שטיפה או אוויר מסחרית למשך השיפוץ.
פתח את החלונות ! ככל שמסתובב יותר אוויר, כן ייטב.
עלויות המניעה הן מינימליות למדי (למעט השכרת מקרצף אוויר, שיכולה לעלות לך כמה מאות דולרים, תלוי כמה זמן אתה צריך את זה, אך חשוב לזהות ולחשב מראש.

ואפילו עם טיפול מעולה בזמן השיפוץ, ככל הנראה תזדקק לניקוי ייעודי לאחר סיום הפרויקט. המשך לקרוא כיצד לגשת לניקוי עמוק לאחר הבנייה

כיצד לגשת לניקיון אחרי שיפוץ?

אלא אם כן אתה מציין  אותו במפורש בחוזה שלך, ניקיון נרחב הוא בדרך כלל לא חלק מתפקיד הקבלן שלך. תקן התעשייה הוא "מטאטא", אשר בדרך כלל כולל איסוף של פסולת גדולה יותר ואז הרצת מטאטא על הרצפה. כל דבר מעבר לכך (כולל ניקוי חללים משותפים כגון מסדרונות ומעליות) יצטרך להיות מסודר באופן ספציפי, וסביר להניח שייקח עלויות נוספות שתישא כבעלי הבית.

שירותי ניקוי שיפוצים

בין אם עזבתם או נשארתם בביתכם במהלך השיפוץ, תצטרכו לדאוג לניקוי עמוק לאחר הבנייה והחלת שכבת הצבע הסופית. בעלי בתים יכולים לבצע את הניקוי העמוק בעצמם או להעביר אותו למיקור חוץ לאחת החברות הרבות המתמקדות בשירות זה. כלל האצבע שיתף כי עלות הניקוי העמוק אינה נקבעת בהכרח על פי גודל החלל אלא על פי רמת המאמץ. 

שלבי ניקוי לאחר שיפוץ:

בדרך כלל, ניקוי לאחר הבנייה יכלול את הדברים הבאים:

  • מטאטא של המשטחים, כולל תקרות וקירות
  • לטאטא, לנגב ולחטא רצפות
  • הורדת אבק מכל הריפודים
  • ניגוב דלתות, ידיות, לוחות בסיס ועוד.. 
  • ניקוי יסודי וחיטוי של חדרי אמבטיה ומטבחים (כולל מכשירי חשמל, ארונות וכיסאות)
  • ניגוב של כל חלונות הפנים כולל אדניות ומסגרות
  • ניקוי אבק שח כל התעלות, פתחי האוורור, התריסים, מאווררי התקרה וגופי התאורה
  • נניקוי של כל המדפים והארונות
  • ניקוי בתוך כל הארונות
  • הסרת כל האשפה והפסולת שנותרו (למרות שהקבלן היה צריך להסיר את רוב זה כחלק מהחוזה)

אם אתה מתלבט אם להתמודד עם ניקיון אחרי שיפוץ בעצמך או להעביר אותו למיקור חוץ למומחים, שאל את השאלות הבאות:

האם יש לך אנרגיה וזמן?
כמה זמן זה ייקח לך?
נשאר לכם כסף בתקציב השיפוצים שתוכלו לשים לניקיון? 

נסיבות שונות יקבעו מי עושה את העבודה, אך ניקוי יסודי הוא מכריע. כל מיני חלקיקים משתחררים לאוויר במהלך שיפוצים, כולל רעלים שונים, נבגי עובש, סיליקטים ואבק אולטרה עדין העלול לפגוע  בריאותיך. צבעים, לכה ופריימרים מיושמים טריים מפיצים אדים. בהתחשב בסכנות האפשריות לבריאותכם, תג המחיר הכבד לניקוי נכון עשוי להיות שווה את זה!